Máme na zahradě malý skleník z polykarbonátu


Pořídili jste si na zahradu malý skleník z polykarbonátu, anebo o něm teprve uvažujete? Co je pro tyto stavby typické a jaké výhody můžete od tohoto řešení očekávat?

Polykarbonát je lehký – skleníky z polykarbonátu jsou lehčí, než ty ze skla, toto oceníte například na terase nebo na jiných místech s omezenou nosností podlahy. Lehký skleník také můžete snáze přenést – přestěhovat do jiných míst na zahradě, anebo jej převézt na jiný pozemek.

rajčata ve skleníku

UV filtr – polykarbonát může být opatřen UV filtrem, který chrání rostliny uvnitř stejným způsobem, jako sklo. Můžete tedy uvnitř pěstovat cokoli – zeleninu i okrasné dřeviny nebo květiny.

Polykarbonát dobře vypadá – možná vám také připadají polykarbonátové skleníky hezčí, než ty se sklem, zřejmě je to tím, že plast je matný a neprůhledný a působí jaksi celistvě a uhlazeně. Takovéto skleníky pak budou ozdobou zahrady, než abyste se za ně styděli a schovávali je někde v ústraní.

skleník na zahradě

Skleník můžete někomu darovat – skleník se může stát vhodným dárkem k narozeninám nebo pod vánoční stromek. Jestliže máte v rodině či v příbuzenstvu nějaké nadšence, kteří rádi pěstují zeleninu nebo okrasné květiny, můžete polykarbonátový malý skleník Skleníky postavit na zahradu a oslavence k němu přivést, aby si svůj nový rostlinný příbytek zařídil podle svého.

Rozbitý polykarbonát – jestliže rozbijete polykarbonát, ten se sice rozlomí a vzniknou tu jakési střepy, ale budou lehké, a zpravidla je nepřehlédnete. Sesbíráte je z trávníku či ze záhonu, a nic se neděje, koupíte náhradní desku a vyměníte ji. Se sklem to tak snadné nebude, problematické jsou hlavně střepy, které se mohou rozptýlit i na velké ploše a některé z nich budou tak drobné, že si je pak někdo v místě zabodne do chodidla. Tam, kde se rozbije sklo, se pak budete zdráhat chodit venku naboso a může to být nebezpečné i v obuvi, když se přehlédnuté sklo zabodne do nohy skrze textilní useň vašich bot.